Örnek Resim
SON DAKİKA

Anasayfa > BASIN AÇIKLAMALARI > Mücadele ile kazandığımız sözleşme hakkımız engellenemez.

Mücadele ile kazandığımız sözleşme hakkımız engellenemez.

DİSK/Nakliyat-İş Sendikasından; 

ÇANKAYA BELEDİYESİ NORM ALTAŞ’TA TAŞERON CEHENNEMİNE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Mücadele ile kazandığımız sözleşme hakkımız engellenemez.

 

Sendikamız Çankaya Belediyesi alt işvereni Norm Altaş’ta örgütlenmiştir. Yapılan itiraz üzerine yargılama sonucunda toplu iş sözleşmesi yetkisi kesinleşmiştir. Norm Altaş işvereni iş mahkemesine başvurarak yetki belgesinin iptali sözleşme prosedürünün ihtiyari tedbir kararı verilerek durdurulmasını istemiştir.  Mahkeme bu istemi reddetmiştir. Toplu iş sözleşme görüşmeleri devam etmektedir. Bugün itibariyle uyuşmazlık tutanağı tutulmuştur.  

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hukuksuz, yasal olmayan yaklaşımlarla toplu iş sözleşmesi sürecini mahkeme kararına rağmen engellemek istemektedir.

Çankaya Belediye başkanlığı, üst işveren olarak bu toplu iş sözleşme sürecinde yasal- fiili olarak sorumludur. Belediye Başkanlığı bu sorumluluğu ile ilgili Sendikamızın görüşme taleplerine bu güne kadar herhangi bir yanıt vermemiştir. mücadele ile kazandığımız meşru- yasal sözleşme hakkımız engellenmek istenmektedir. Buna izin vermeyeceğiz.

Bu süreçle ilgili Sendikamız üyeleri ile birlikte Belediye Başkanlığı önünde kitlesel bir basın açıklaması ve oturma eylemi yapacaktır.

Basın açıklaması Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından yapılacaktır.

Kitlesel basın açıklamamıza tüm basın emekçileri, halk örgütleri davetlidir. 09.08.2017

 

Nakliyat-İş Sendikası Genel Merkezi

 

 

 

Basın Açıklamasının Yapılacağı;

 

Yer     : Çankaya Belediye Başkanlığı Önü

Adres : Ziya Gökalp Caddesi No: 11 Kızılay/ Ankara

Tarih : 10.08.2017 Perşembe

Saat   : 15:30

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Portalımız açık kaynak özgür yazılım araçları kullanılarak hazırlanmıştır.CopyLEFT | 2014 | Halkın Kurtuluş Partisi
HKP GENEL MERKEZİ:Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA Tel: 0 312 424 06 18 Faks: 0 312 424 06 28 E-Posta: kurtuluspartisi@kurtuluspartisi.org
İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ: Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blok No. 146 Kat:3 Daire 11 Eminönü/ İSTANBUL Tel: 0 212 528 87 57 Faks: 0 212 528 89 47