Örnek Resim
SON DAKİKA

Anasayfa > HABERLER > İzmir’de Sivas Katliamı Anması: Sivas’ın Hesabı Sorulacak!

İzmir’de Sivas Katliamı Anması: Sivas’ın Hesabı Sorulacak!

İzmir’de Sivas Katliamı Anması

Sivas’ın Hesabı Sorulacak!

2 Temmuz 1993’te  Pir Sultan’ı Anma Şenlikleri’ne katılmak için Sivas’ta bulunan 35 aydının Şeriatçılar tarafından yakılarak katledilmesinin 24’üncü yılında İzmir Karşıyaka’da bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Sivas Katliamı anısına yakılan türküler ve “Sivas’ın Hesabı Sorulacak”, “Sivas’ın Işığı Sönmeyecek”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek” sloganları eşliğinde başlayan eylemde HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamasında dönemin ABD uşağı devlet yetkililerinin katliamı engellemek için hiçbir şey yapmadıklarını söyleyen Çolak, Sivas Katliamını AB-D Emperyalistlerinin işbirlikçiliğini yapan siyasi iktidar ve şeriatçı-faşist örgütlerin el birliğiyle gerçekleştirdiklerini belirtti. Katliamın 1950’lerde Yeşil Kuşak Projesi adı altında başlayan ve günümüzde Büyük Ortadoğu Projesi olarak bilinen karanlık sürecin bir parçası olduğunu vurgulayan Çolak, aradan geçen 24 yılda da emperyalistlerin ve uşaklarının daha hızlı adımlarla hedeflerine doğru ilerlediklerini söyledi.

Av. Tacettin Çolak açıklamasını “Bizler Katliamdan sonra “Çok şükür” diyen Çiller’leri de, Katliamın yargılaması zaman aşımına uğratıldığında “Hayırlısı olsun” diyen Tayyipgiller’i de asla unutmayacağız. 35 aydınımızın acısı hâlâ kor gibi yüreğimizi yakmaktadır. Bu nedenle bu Katliamı yapan ve yaptıran tüm eli kanlı güçler halk önünde hesap verene kadar mücadele etmeye kararlıyız.” diyerek noktaladı.

Karşıyaka halkının yoğun ilgiyle karşıladığı eylem sloganlar ve alkışlar eşliğinde sonlandırıldı. 2 Temmuz 2017

HKP İzmir İl Örgütü

 

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Portalımız açık kaynak özgür yazılım araçları kullanılarak hazırlanmıştır.CopyLEFT | 2014 | Halkın Kurtuluş Partisi
HKP GENEL MERKEZİ:Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA Tel: 0 312 424 06 18 Faks: 0 312 424 06 28 E-Posta: kurtuluspartisi@kurtuluspartisi.org
İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ: Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blok No. 146 Kat:3 Daire 11 Eminönü/ İSTANBUL Tel: 0 212 528 87 57 Faks: 0 212 528 89 47