Örnek Resim
SON DAKİKA

Anasayfa > HABERLER > HKP’liler; Soma Katliamı duruşmalarında açtıkları “Somanın Katili Tayyipgiller’in Bekçiliğini Yaptığı Sömürü Düzenidir” içerikli pankart nedeniyle yargılandıkları üç ayrı davadan BERAAT ettiler.

HKP’liler; Soma Katliamı duruşmalarında açtıkları “Somanın Katili Tayyipgiller’in Bekçiliğini Yaptığı Sömürü Düzenidir” içerikli pankart nedeniyle yargılandıkları üç ayrı davadan BERAAT ettiler.

HKP’liler; Soma Katliamı duruşmalarında açtıkları “Soma'nın Katili Tayyipgiller'in Bekçiliğini Yaptığı Sömürü Düzenidir” içerikli pankart nedeniyle yargılandıkları üç ayrı davadan BERAAT ettiler.

Akhisar 1 ve 3’üncü Asliye Ceza Mahkemelerinde görülen davalarda Halkçı Hukukçulardan Av. Tacettin Çolak ve Av. Ferit Çöhce esas hakkında yaptıkları kapsamlı savunmalarda; söz konusu parkartın hakeret suçu içermediğini, Soma Katliamının gerçek sorumlularının kimler olduğunu halka gösterdiğini, kaldı ki Tayyip Erdoğan’la birlikte ortada tarafsız bir Cumhurbaşkanının da kalmadığını, esasen TCK 299 md. ile korunanın Tarafsız Cumhurbaşkanlığı makamı olduğunu, yine Anayasa’da yapılan son Başkanlık değişikliklerinden sonra da kendi deyimleriyle “fiili duruma hukuki çerçeve geçirdik”lerini ve Anayasayı ihlal suçu işlediklerini, bu nedenle siyasi eleştiriye katlanmak zorunda olduklarını”. vurguladılar.

“HKP’nin iktidar mücadelesi veren bir parti olarak temsil ettiği İşçi Sınıfı ve Emekçi Halk kesimlerinin hak ve çıkarlarını savunan bir parti olarak, elbette Soma Katliamı’nı ‘fıtrat’ olarak değil azgın sömürü ve soygun düzeninin bir sonucu” olarak görmesinin kaçınılmaz olduğunu, bu nedenle yangılananların Beraatine karar verilmesi gerektiğini” talep ettiler.

Birisi Cocuk Mahkmesi’nde yargılanan 10 HKP’li her üç dosyadan da beraat ettiler.

Duruşmalardan sonra Adliye çıkışında Basın Açıklaması yapan HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak; “HKP’nin, T. Erdoğan dahil kimsenin kişiliği ve onuru ile sorununun olmadığını, ancak ülkeyi kan gölüne çeviren, iş cinayetlerini masum gösteren politikalarına karşı da kararlı bir şekilde mücadele ettiğini ve etmeye devam edeceğini, buradaki davalarda da baştan beri söylediğimiz gibi en küçük bir hakaret söz konusu olmadığının kanıtlandığını ve mahkemelerin beraat kararları verdiklerini” belirtti

Akhisar Adliyesi önünde yapılan Basın Açıklamasında;

Davalar Bizi Yıldıramaz,

Halkız Haklıyız Yeneceğiz! sloganları atıldı. 24 Ocak 2017

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Portalımız açık kaynak özgür yazılım araçları kullanılarak hazırlanmıştır.CopyLEFT | 2014 | Halkın Kurtuluş Partisi
HKP GENEL MERKEZİ:Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA Tel: 0 312 424 06 18 Faks: 0 312 424 06 28 E-Posta: kurtuluspartisi@kurtuluspartisi.org
İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ: Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blok No. 146 Kat:3 Daire 11 Eminönü/ İSTANBUL Tel: 0 212 528 87 57 Faks: 0 212 528 89 47