Örnek Resim
SON DAKİKA

Anasayfa > BASIN AÇIKLAMALARI > DİSK/Nakliyat-İş Sendikasından; Rimaks Tekstil İşçileri Kazandı

DİSK/Nakliyat-İş Sendikasından; Rimaks Tekstil İşçileri Kazandı
DİSK/Nakliyat-İş Sendikasından;

Rimaks Tekstil İşçileri Kazandı

Patronun, yasal haklarımızı gasp etmesine, Sarı Sendikacılığa karşı mücadele eden biz Rimaks Tekstil işçileri mücadele ederek kazandık.

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasının bizlere sahip çıkmasıyla eksik ödenen ihbar ve kıdem tazminatları biz işçilerin hesaplarına yatırıldı.

Rimaks Tekstil, İstanbul Tuzla’da bulunan fabrikasını kapatma kararı almış, 400 işçi de 3 Mart tarihi itibarı ile işten çıkarılmıştı. İşyerinde bizler Türk-İş üyesi Teksif Sendikası üyeleriyiz. Ancak Teksif gerek işten çıkarılma sürecinde gerekse yapmış olduğu toplu iş sözleşmesi ile sarı sendikacılık örneği vererek, işverenle işbirliği içerisinde yasal haklarımızı da ortadan kaldırmaya yönelmiştir. Tazminatlarımız yasalara uygun hesaplanmamış hepimize eksik ödenmiştir. Sözleşmede yemek parası tazminat hesabımıza 0,59 TL ( 59 Kuruş) olarak yer almaktadır.

Nakliyat İş Sendikasının bizlere sahip çıkmasıyla 18 Mart 2017 Tarihinde 100 işçi arkadaşımızla Tuzla’da fabrika önünde kitlesel bir yürüyüş ve basın açıklaması yaptık. O sıra 4 arkadaşımız fabrika genel müdür yardımcı ile bir görüşme yapmıştır. Genel Müdür yardımcısı eksik hesaplanan kıdem ve ihbar tazminatlarını ödeneceğini ayrıca görüşme sürecinde olan toplu iş sözleşmesine göre de farklarını ödeyeceğini sözünü vermiştir.

Geçtiğimiz günlerde tüm arkadaşlarımıza eksik ödenen kıdem ve ihbar tazminatı banka hesaplarına yatırıldı.

Önümüzdeki günlerde görüşme sürecinde olan toplu iş sözleşmesi imzalandığında yeni sözleşme üzerinden tazminat farkları ile ücret farklarını da alacağız.

Direne Direne Kazandık
Yasal Haklarımızı Gasp ettirmeyeceğiz
İşçilerin Birliği Sermayeye Yenecek
Kahrolsun Sarı Sendikacılık
Yaşasın Rimaks İşçilerinin Direnişi ve Mücadelesi

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Portalımız açık kaynak özgür yazılım araçları kullanılarak hazırlanmıştır.CopyLEFT | 2014 | Halkın Kurtuluş Partisi
HKP GENEL MERKEZİ:Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA Tel: 0 312 424 06 18 Faks: 0 312 424 06 28 E-Posta: kurtuluspartisi@kurtuluspartisi.org
İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ: Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blok No. 146 Kat:3 Daire 11 Eminönü/ İSTANBUL Tel: 0 212 528 87 57 Faks: 0 212 528 89 47