Kayıt No 163
Haber Başlık Tayyİpgİller'den efendİlerİne mesaj:
Özet

 Halka acımıyoruz, zamlara devam ediyoruz! 

İnsan hangi konumda olursa olsun, insanlığını kaybettikten, vicdanını kaybettikten sonra bir daha iflah olmuyor. Tıpkı Tayipgillerin halka zulmetmekte ve ABD ve AB Emperyalistlerine uşaklıkta sınır tanımadıkları gibi..

Doğalgaza bu yıl Ocak başında konutlarda yüzde 7.4, sanayi için yüzde 6.5, Haziran başında konutlarda yüzde 7.4, sanayide yüzde 8.3 zam yapılmıştı. Bundan önceki en yüksek zam ise Temmuz ayında maliyet bazlı fiyatlandırma sistemine geçilmesinden sonra Ağustos başında gelmişti. 1 Ağustos itibariyle doğalgaz fiyatı konutlarda yüzde 16.88, sanayide yüzde 18.7 artırılmıştı. Doğalgaza Ekim başından geçerli olmak üzere konutlar için yüzde 4.55, sanayi için yüzde 4.69 zam yapılmıştı.


Tam Metin

Daha yakın zamanda, elektriğe yapılan zam da cabası… Elektrik fiyatlarına yılbaşından bu yana konutta toplam yüzde 54, sanayide ise toplam yüzde 46 oranında zam yapılmıştı.

Dün, yani 1 Kasım gecesi, saat 02.00’de BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Planlama Kurulunca enerji KİT'lerinde 1 Temmuz'dan itibaren maliyet bazlı fiyatlandırma mekanizmasına geçilmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı.  
Açıklamada, bu çerçevede yapılan hesaplamalar sonucunda, doğalgaz satış fiyatlarının bugünden geçerli olmak üzere konutlara yüzde 22.50, sanayiye yüzde 22 oranında yansıyacak biçimde artırıldığı belirtildi ve böylelikle
yılbaşından bu yana beş kez zam yapılan doğalgazın fiyatı iki katına yaklaştı. 

Gecenin saat 02.00’sinde, yangından mal kaçırır gibi zam açıklamak niye? Ama halkımız kıt kanaat geçinip yiyecek ekmeğe muhtaç olurken, çocuğunu veya organını satacak kadar zor durumda yaşarken, zam üstüne zam yapılması insan düşmanlığı, halk düşmanlığı değil de nedir? Ama efendilerinin istekleri kendi halkının isteklerinden önde gelir her zaman uşaklar için..

Sürgit böyle gitmez bu devran. Gün gelir “ananı da al, git”, “ayakların baş olduğu yerde kıyamet kopar” diyerek aşağıladığınız köylüler, işçiler alaşağı ediverir sizi ve insanın insanı sömürmediği, geçim sıkıntısının olmadığı, eşit-özgür ve kardeşçe, mutlu bir dünya kurulu verir. O günler uzak değildir. 3.10.2008

 Yapılan zamlar geri alınsın!

İşsizliğe, Pahalılığa, Zama Zulme Son!

Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi! 

                                                                                                       HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

                                                                                                          İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ

                                                                                 


         

Tarih 2008/11/03
images
Görüntüleme 672
Halkın Kurtuluş Partisi | Arşiv Tarama