Kayıt No 15
Haber Başlık POLİSTEN HALKIN KURTULUŞ PARTİSİNE ENGELLEME!
Özet

1 MAYIS’TA TAKSİM’DEYİZ!

POLİSTEN HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ’NE ENGELLEME!

 

 

İşçi Sınıfının birlik mücadele dayanışma günü 1 Mayıs İşçi Bayramı yaklaşırken parababalarının İşçi Sınıfına karşı tavrı değişmiyor.

Tam Metin

Bildiğimiz gibi 1977 1 Mayıs’ı parababaları tarafından kana bulanmıştı ve bu katliamda CIA ve Kontrgerilla tarafından 36 insanımız şehit edilmişti. Bu nedenle Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs’ta biz devrimciler açısından ayrı bir önemi vardır. Halkın Kurtuluş Partisi olarak 1 Mayıs 1977 Katliamı’nın 30. yıldönümünde, DİSK’in 1 Mayıs’ı Taksim Meydanı’nda kutlama çağrısını olumlu buluyor, destekliyoruz.

Partimiz bu amaçla bugün (15.04.2007) “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” konulu basın açıklaması yapma kararı aldı. Ancak saat 12.00’de Taksim Tramvay Durağı’nda yapacağımız basın açıklaması polis tarafından engellendi. “ABD, AB Emperyalizmine ve Yerli Satılmışlara Karşı 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” yazılı pankartımıza ve dövizlerimize müdahale edildi. Anayasal hak olan, hukuki hiçbir gerekçe gösterilmeden sırf siyasi nedenlerle engellenen basın açıklamamızı engellemelerine gerekçe olarak ileri sürdükleri şu idi: 1 Mayıs için Taksim’i hedef göstermek halkı kışkırtmaktır. 

Bu gerekçenin karşısında polise verdiğimiz cevap şuydu: Topçuya, popçuya, şeriatçıya, emniyet teşkilatının kuruluş yıldönümü kutlamalarına açık olan Taksim Meydanı sadece İşçi Sınıfı ve gerçek devrimcilere kapalıdır. Asıl halksever ve vatanseverler bizleriz ve Taksim Meydanı eninde sonunda İşçi Sınıfına ve Emekçi Halklara açılacaktır.

Polisle uzun süren tartışmalar sırasında partimiz yönetici ve üyeleri kararlı bir duruşla partimizin görüşlerini ve 1 Mayıs konusundaki görüşlerimizi basına ve halkımıza açıkladılar.

Partimize polisin gösterdiği antidemokratik tavrı nefretle kınıyor ve bu tür müdahalelerin mücadelemizi engelleyemeyeceğini ilan ediyoruz.

Bu 1 Mayıs’ta da Halkın Kurtuluş Partisi olarak ABD, AB Emperyalistlerine ve yerli satılmışlara karşı, İşçi Sınıfımız ve halkımızla birlikte gücümüzü göstermek, dayanışmak ve mücadeleyi yükseltmek için inançla, coşkuyla 1 Mayıs’ı kutlayacağız. Halklarımızı işsizlik, pahalılık cehenneminde kavuran bu parababaları düzeninde insanlığımızın hakkını vermek için; yurdumuzu ve halkımızı Finans Kapital-Tefeci Bezirgân ittifakına talan ettirmemek için; 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız. 15.04.2007

 

 

 

ABD- AB EMPERYALİZMİNE VE YERLİ SATILMIŞLARA KARŞI;

1 MAYIS’TA TAKSİMDEYİZ!

YAŞASIN 1 MAYIS, YAŞASIN SOSYALİZM!

’77 1 MAYIS KATLİAMININ HESABI SORULACAK!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

                                                                                          İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ

Tarih 2007/04/15
images
Görüntüleme 1166
Halkın Kurtuluş Partisi | Arşiv Tarama