Kayıt No 14
Haber Başlık YAŞASIN 1 MAYIS, YAŞASIN SOSYALİZM!
Özet
            BASINA ve KAMUOYUNA

 

 

İŞÇİ SINIFININ  ULUSLARARASI

BİRLİK, MÜCADELE ve DAYANIŞMA GÜNÜ

1 MAYIS’TA

TAKSİM’DEYİZ!

 

Tam Metin

ABD ve AB emperyalistlerinin Ortadoğu Halklarına kan kusturduğu, dünya halkları üzerindeki sömürü ve talanını arttırdığı; ülkemizde de bu emperyalistlerin bir dediğini iki etmeyen yerli satılmış Finans-Kapital+Tefeci-Bezirgânlar Cephesinin, Ortaçağcı AKP İktidarı eliyle halklarımızı inim inim inlettiği, Kürt Halkına yönelik sömürgeci emperyalist politikaların sürdüğü bir dönemde İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs yaklaşıyor.

1 Mayıs’lar; İşçi Sınıfının, Parababalarına gücünü gösterdiği, baskıdan, zulümden kurtuluş günlerinin provasını yaptığı günlerdir.

Bu yıl; Parababalarının, Kontrgerilla provokasyonu ile 36 devrimci-yurtsever-demokrat insanımızı katlettiği 1977 1 Mayıs’ının da 30’uncu yıldönümü.

Bu yıl DİSK, 1 Mayıs’ı; 1 Mayıs Alanı olarak anılan Taksim Meydanı’nda kutlama kararı verdi. Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz de 1 Mayıs alanının Taksim olduğunu savunuyor, DİSK’in bu kararını destekliyoruz.

1 Mayıs’ta Taksim’de olacağımızı ilan ediyoruz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, ABD ve AB emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar Cephesine karşı Halk Kurtuluş Cephesini örmek için mücadele ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, İşçi Sınıfı, Parababalarının bu sömürü düzenine son verecek, yaşanan bütün katliamların hesabını soracak, insanlığın gerçek kurtuluşu olan Sosyalizmi eninde sonunda kuracaktır.11.04.2007

 

YAŞASIN 1 MAYIS, YAŞASIN SOSYALİZM!

                                                       KAHROLSUN ABD, AB EMPERYALİZMİ!

 

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

                                                                                                          GENEL MERKEZİ

 

Tarih 2007/04/11
images mayiss.gif
Görüntüleme 4054
Halkın Kurtuluş Partisi | Arşiv Tarama